Pizza ala Lucinda

  autor   4798x

Suroviny:

15 Pl polohrubej múky1 Pl olejaštipku soli a čierneho korenia1 ks droždia1 plech. šampiónov1 plech. kukurice1 syr eidamskej tehlyrôzne koreniny (napr. pizzové korenie
provensálske
grilovacie...)1 ks zelenej paprikyolivyslaninka atď. podľa chuti

Postup:

Dáme si vykysnúť drožtie do 1 dl vlážnej vody a do toho dáme 1 lyžicku cukru a poriadne premiešame. Pokiaľ nám bude kysnúť droždie prichystáme si zmesi tj. nakrájame papriku, necháme poriadne odtiecť šampióny a kukuricu z ich šťavy, nastrúhame syr, pokrájame slaninku atď. Keď nám pekne nakysne droždie do veľkej misy prichystáme si 15 Pl polohrubej múky spolu s 1 Pl oleja a čierneho korenia + štipkou soli. Droždie vlejeme do misy a postupene po troške dolievame vlážnu vodu, aby cesto bolo nadýchané.Cesto musíme poriadne vymiesiť a tak ho dávame kysnúť. Medzitým vymastíme plech a necháme zohriať rúru. Keď nám vykysne cesto roztiahneme ho na plech a naolejujeme štetkou. Potrieme ho kečupom,alebo pretlakom a postupne dávame naňho všetky zmesi podľa chuti. Necháme to všetko piecť v rúre asi 20 min. Dobrú chuť.

Máte obrázky alebo video z prípravy jedla ? Pošlite mi ich emailom a rád ich pridám k receptu. Súbory posielajte na recepty@dct.sk.

comments powered by Disqus